Len tak si visieť (alebo ako to začalo …)

Priznávam, mojím tajným snom je len tak si visieť. V obývačke, chodbe, možno aj spálni... a netrpezlivo čakám, či sa mi to podarí. Čudné? Vysvetlím.


Dodnes si pamätám na ten obrovitánsky pocit hrdosti, keď som v 13-tich maľovala pračudesné koláže lakom na nechty a jednu z nich si vypýtala rodinná známa, že by si ju rada zavesila u seba doma. Vtedy som zfleku vyrástla snáď o 20 centi. Odvtedy ale ubehlo veľa času a ja som začala lak na nechty používať naozaj na nechty, prešla si rôznymi tvorivými obdobiami, rozličnými technikami, dvoma deťmi, domom s bielym plotom, stromom a psom... ale túžba zaujať svojou tvorbou aj iné oči, ako tie doma ostala rovnaká. Ono aby sme sa pochopili, od čias lakovaných koláží som (možno aj vďaka nim) vyštudovala propagačné výtvarníctvo a pracovala zopár rokov ako grafická dizajnérka s drobnou pauzou na dva kusy detí.

Moja aktuálna výtvarná tvorba vychádza z koncepcie kubizmu, vyznačuje sa lineárnou jednoduchosťou a súmernosťou geometrických tvarov v kombinácii s farebnými kontrastmi. Momentálne sa venujem prevažne digitálnej tvorbe, ale už sa nemôžem dočkať, kedy tie dva kusy prestanú olizovať štetce s akrylom a ja sa opäť budem môcť vrátiť k plátnam. Ale keďže to ešte nejakú tú chvíľu potrvá, vytvorila som sériu 11 grafík pod názvom ZAČIATOK (z) KONCA. Tie vznikali postupne v období, kedy sme sa na svet mnohí začali pozerať inak... už navždy mi budú pripomínať túto prazvláštnu „koronadobu“.*

Nabrala som konečne odvahu predstaviť ich aj verejne a posledný rodičák som komplet oplieskala na vytlačenie printov. Každý z nich vznikol v limitovanom náklade 25 kusov a dotlač sa viac nebude opakovať. Jednotlivé grafiky sú očíslované, signované a dodávané spolu s certifikátom originality.

Takže ak máš doma prázdnu stenu a moja tvorba ťa zaujala, s veľkou radosťou si u teba povisím :)

 

Lucia
#stayunique

*príspevok z môjho žurnálu na www.sashe.sk z roku 2020